הסיפור שמאחורי המוזיקה

 

יתכן כי חוויתם חוויה זו: התפילה הכנה והנואשת ביותר שלכם לא נענית, דבר שגורם לכם לחוש מאוכזבים מאדוניכם. אתם מתחילים לחשוב שהוא לא אמיתי יותר, או שלא אכפת לו מהתפילות שלכם, ואולי אתם אף מרגישים ננטשים או נבגדים.

לפני שש-עשרה שנים הייתי אני בשלב המייאש והמתסכל ביותר של המסע שלי, אולם היה זה גם השלב המדהים ביותר.

באותו זמן נהגתי לקרוא בתנ"ך באופן יומיומי ולשרת את הכנסייה בחריצות. עם זאת, היה עדיין דבר אחד אותו שמתי לפני אדוני, דבר שהיה חשוב מאוד עבורי ושאליו התפללתי יומם וליל. לבסוף, למרות כל תפילותיי, אלוהים לא הגשים את מבוקשי.

באותו זמן, כאשר למצבי הבריאותי הירוד מתלווים תחושות של אכזבה ובלבול מאדוני, בו נהגתי לשים את מבטחי, שקעתי לתוך דיכאון איום.

בן ליל העולם, שהיה בעבר מלא צבע ומרץ, הפך אפרורי וקודר. הייתי משוטטת לאורך היום אפופה בעצב. כל הזיכרונות הכואבים שלי היו חוזרים אלי אחד אחרי השני. כשאני מוצפת בדמעות בלתי מוסברות יומם וליל, הרגשתי שהמוות היה המפלט האחרון שלי מהעצב.

כל יממה הייתה לנטל כבד על כתפי. כבר לא הייתי בטוחה שיש בי את האומץ לשרוד את היום. כשלוקחים למישהו או מישהי את האמון באלוהים, ממש כמו כשלוקחים לילד או ילדה את האמון באהבת הוריו/ה, זהו הדבר האכזרי ביותר ביקום!

פקחתי את עייני העייפות בחשכת ליל, והלכתי באיטיות אל עבר החלון, ללא כל ציפיות. לא היה לי יותר דבר לומר לאדוני. למרות שהיה נראה כאילו גם הוא מודע לעצב שלי, לא היה בי עוד כוח לשמוח או לצהול. כרעתי ברך מול החלון והבטתי אל עבר שמי הלילה הכהים. בקול שכמעט אינו נשמע לחשתי: "אדוני, ישוע...", אמרה שנשמעת כמעט אינטואיטיבית לכל ילדי האלוהים, ללא קשר לנסיבותיהם. עם זאת, כעת במחשבה לאחור אני רואה שאלוהים כן היה איתי באופן אינטימי ואישי עמוק! כשחיכיתי איתו, שקטה ובודדה, צופה בחשכת הליל אשר כמעט מגיע אל סופה, שמעתי לפתע קטע תזמורת שמעולם לא שמעתי קודם לכן. למרות שלמדתי מוזיקה והלחנה מאז גיל שש, ושהעברתי שנים בתזמורות ולהקות, מעולם לא ניסיתי לכתוב מוזיקה או להלחין מזמורים. לתדהמתי הרבה, מהר מאוד מצאתי דף ועט והעתקתי את המלודיה של המזיקה הזאת בפני שמים צבועים בכחול כהה ובפני השמש העולה. השיר הזה, הקרוי "אתה זורח עלי", עובד בהמשך וצורף לתקליטים הללו.

רבים מהשירים האחרים בתקליטים הללו, ורבים אשר עדיין לא פורסמו, ניתנו לי והועתקו בסופם של לילות רבים. האדון רב החסד השתמש במוזיקה יפה ובנוכחותו המתוקה כדי ללוות אותי אל עבר הזריחה של היום הבא בימים בהם אפילו כוח לחיות לא היה לי. כתוצאה מכך רבים מהשירים הללו עוסקים בזריחה.

ואכן, בימים החשוכים בהם אנו חיים כיום, הנוכחות והנחמה האישית שלו הם הכוח היחיד לכל אותם אנשים שאוהבים אותו, בעודם מחכים לשחר.

למרות שתפילתי לא נענתה לפני שש-עשרה שנים, דבר שלא הצלחתי להבין באותה תקופה, התוצאה הייתה ברכה עצומה אותה אני אוצרת באהבה עד היום. אדוני הראה לי שהוא נאמן, והמשיך לברך אותי באופן שהוא רחב הרבה יותר ממה שייחלתי וציפיתי בתחילה.

במהלך שש-עשרה השנים האחרונות שמרתי את קטעי המוזיקה הללו בהנחה שביום מן הימים, לאחר שאחזיר נשמתי לבורא, למישהו תהיה ההזדמנות לגלות את דפי התווים הישנים והמצהיבים שהאדון העניק לי ברוב חסדו. לא ידעתי שהאדון תכנן זאת כך שזוג יקר מפריז, וויליאם וג'ניפר, יקימו את חברת WJ Musique מתוך אהבתם לאדון, דבר שיאפשר את פרסום השירים הללו. יש לשבחו על התכנית שתכנן! במהלך תהליך ההפקה הקשה והמאתגר ביותר, האדון זימן אלינו באמינות מוזיקאים וטכנאי סאונד יוצאי דופן, ביניהם המנצח והמעבד, מר קים ריצ'מונד, אשר סיפק ייעוץ ועזרה רבה מאוד אפילו במהלך סיבוב ההופעות העמוס שלו. בכל אלה אנו מאדירים את האדון, האוצר הנסתר שלי, אשר ייחשף בזמנו שלו וימשיך ויזרח בהוד תפארתו.

אני מתפללת שכל ילדיו החלשים והמיואשים של אבינו יהיו מסוגלים לחוש בחומה של נחמתו במהלך ההאזנה לשירים הללו, ושביחד נעבור את העידן האפל ונסיים, כל אחד ואחת, את המסע שלו/ה בפניו. במהרה הוא יחזור ויגמול לאלה שאוהבים אותו, ויהפך לאושר הגדול ביותר שאנו חולקים.Samantha J. C.